Juuste pesemine tundub käkitegu. Tee lihtsalt juuksed märjaks, pane pähe šampooni ja palsamit, loputa vahepeal mitu korda ja ongi valmis. Tasub siiski meeles pidada, et õigete tehnikate kasutamine võib juuste tervisele vägagi oluliselt mõjuda, samas kui järjepidevalt vigade kordamine võib juukseid kahjustada.

Sa võid kasutada kasvõi maailma parimat šampooni ja kvaliteetsed juuksekasvu soodustavaid tooteid, kuid juuksed ei muutu lopsakamaks, sest pesed oma juukseid valesti. Loe edasi, et saada teada, kuidas juukseid õigesti pesta.

1. Ära unusta eeltööd

Esimeseks sammuks peaks olema juuste läbi harjamine, et ennetada juuksekarvade peapesu ajal murdumist. Lisaks aitab harjamine ergutada peanaha verevarustust.

2. Alusta sooja veega ja eelista kvaliteetseid vahendeid

Esimese sammuna tee juuksed sooja veega korralikult märjaks. Selliselt avad juukse kutiikulid, mis omakorda aitab tagada, et pea pesemine oleks efektiivne ning mustus saaks tõesti korralikult välja pestud. Kasuta tooteid, mis vastavad su juuksetüübile ning kui sa ei ole kindel, küsi nõu oma ala asjatundjatelt. Usu meid, sa ei kahetse!

3. Masseeri peanahka šampooniga ja loputa leige veega

Kui šampoon on juustele kantud, alusta õrnalt peanaha masseerimist sõrmedega. Pestes väldi ringjast masseerimist, sest nii võid juustesse hoopis pusasid juurde tekitada.

Seejärel loputa juuksed leige veega. Jälgi, et loputaksid juukseid hoolega, sest kui sa ei ole hoolikas, jäävad juustele ning peanahale šampoonijäägid, mis võivad pikas plaanis erinevaid probleeme tekitada.

4. Keera veetemperatuur jahedama peale

Juuste pesemine jaheda veega aitab vereringet ergutada. Mida parem on peanaha verevarustus, seda rohkem toitaineid ja vitamiine juusteni jõuavad.

5. Harja sõrmede abil juuksed sirgemaks

Kui juuksed sõrmedega läbi kammitud, lisa neisse palsam umbes keskkohast otsteni. Ära lisa palsamit peanahale, sest see suruks juuksed peadligi. Soovitatav on juuksed ka ülejäänud keha pesemise ajaks üles kinni panna.

6. Loputa juukseid hoolikalt

Kui oled muude kehaosade pesemisega lõpetanud, loputa juukseid uuesti jaheda veega. Ka peale palsami loputamist on oluline eemaldada kõik palsamijäägid. Loputamist teosta pigem jahedama veega, mis sulgeb juuksekutiikulid.

7. Pööra tähelepanu ka kuivatamisele

Kasuta juuste kuivatamiseks rätikut, mitte fööni. Jälgi ka seda, et sa ei hakkaks kuivatamiseks juukseid hõõruma, vaid pigem pigistaksid neid ning laseksid vabalt õhu käes kuivada ning harja alles siis, kui need on peaaegu kuivad. Niiskete juuste harjamiseks on vajalik spetsiaalme pusahari. Selleks sobib suurepäraselt näiteks laiapiiline pusahari või kamm.

Kui pöörad tähelepanu juuste pesurutiinile, tagad ka kaunimad, tervemad ning lopsakamad juuksed.