Inimese peas on ligikaudu 100 000 juuksekarva ning iga päev langeb välja umbes 50–100 juuksekarva. Sama palju kasvab neid ka juurde. Juuste väljalangemine ja hõrenemine on tõsine ning levinud probleem nii naiste kui ka meeste jaoks ning enamik meist selle probleemiga silmitsi seista ei soovi.

Mõned põhjused, mis sinu juuksed võivad välja langeda:

Geenid – Kiilaspäisust võivad põdeda nii mehed kui ka naised. Kui tead, et sinu peres esineb kiilaspäisusega probleeme, siis võib see ka sind tülitama hakata. 

Hormoonid – Hormonaalsed muutused võivad endaga kaasa tuua juuste väljalangemise. Paljud naised märkavad näiteks peale sünnitust või menopausi suuremat juuste kaotust kui tavapäraselt. 

Stress – Nii füüsiline kui ka emotsionaalne stress võib endaga kaasa tuua ajutise juuste väljalangemise. Stressi võivad näiteks põhjustada lahutus, lähedase surm, operatsioon või arvestuste/eksamite periood jms.

Vitamiini puudus – Juuste väljalangemine võib juhtuda ka siis, kui te ei saa piisavalt vajalikke toitaineid.

Haigused – Mõned haigused nagu näiteks diabeet ja teatud autoimmuunhaigused võivad tekitada tavapärasest suurema juuste väljalangemise. 

Soengud – Tehes liiga tugevad patsid vastu peanahka, võib see juuksejuuri kahjustada nii palju,et juuksekarv ei saa oma tavapärast kasvamist enam jätkata. 

 

Mida teha, kui juuksed hakkavad välja langema? 

  1. Toitu tervislikult ning täisväärtuslikult – naturaalne ning puhas toit sisaldab mitmeid erinevaid vitamiine, mis aitavad sinu juustel taas kasvama hakata. 
  2. Paranda peanaha verevarustust – peanaha verevarustus on enamasti aeglasem, mistõttu soovitatakse regulaarset peamassaaži ning ennetada erinevaid juukseprobleeme.
  3. Leia enda juustele sobiv šampoon – selgita juuksuri juures välja enga juuksetüüp ning konsulteeri juuksuriga, et leida endale sobivaim šampoon, mis on aktiivainetega abiks sinu juuste kasvamisel. 
  4. Toida peanahka ka välispidiselt – kui vitamiinide söömine üksi ei aita, siis proovi ka juukseampulle või hoolduskuure, millega saad juukseid toita sügavuti ka välispidiselt.  Peanaha välispidiselt toitmine soodustab juuste tihedamaks kasvamist ning tugevdab neid. Tulemusi toova hoolduskuurina soovitame Balmaini 5 nädalast juukseid taastavat hoolduskuuri, mida on võimalik soetada komplektina salongist kaasa kui ka nautida kohapeal.

Kui sa ei ole kindel enda juuksetüübis, ei oska valida õiget šampooni või sooviksid nautida lõõgastavat hoolduskuuri, siis meie juuksurid on nõus sind meeleldi aitama, et toetada sinu juuksekasvu. Broneeri aeg ning astu läbi meie salongist aadressilt C.R.Jakobsoni 13!