Mõnus peamassaaž on suurepärane viis lõõgastumiseks ning ideaalne võimalus jätta hetkeks kõik argimured seljataha. Lisaks aitab see ka mõjutada juuste seisundit. Tehes õigesti massaaži, on võimalik juuksekasvu kiirendada suurendatud verevooluga.

Peamassaaži ettevalmistus

Massaaži on võimalik ideaalselt teha nii märgadesse kui ka kuivadesse juustesse. Sõrmedega masseerides parandad ka naha verevarustust, sest seeläbi on võimalik pead paremini tunnetada. Massaažide üheks peamiseks reegliks on pead hellalt vajutada, mitte hõõruda või kratsida. Peamassaaži tulemusena peaks nahk pehmemaks muutuma ja naha liikuvus suurenema.

Et vältida pusasid ning teha lõõgastavat massaaži, soovitame eelnevalt juukseid kammida. Ka õigel viisil juuste kammimine võib olla lõõgastav ning aitab eemaldada liigset rasu ja vähendada kõõma teket. Erinevate uuringute käigus on leitud, et masseerimine suurendab juuste kasvu ning tihedust. Seda seetõttu, et juuksefolliikulid, mis paiknevad naha sees, venitatakse välja ning see stimuleerib folliikuleid ning omakorda paneb neid paksemaid ja tervemaid juukseid kasvatama. 

Parima tulemuse saavutamiseks soovitatakse pead masseerida vähemalt korra iga 6 nädala tagant, minimaalselt 5-6 minutit. Kombinatsioon kuuest põhilisest masseerimise viisist aitavad kaasa juuste kasvule. Neid kuute tehnikat saab kasutada nii kuivade kui ka märgade juustega. Masseerides kuivade juustega peab arvestama, et rasu kandub juuksejuurtelt edasi kogu karva ulatuses. Seetõttu võib peapesu peale massaaži mõjuda värskendavana. Masseerides märgade juustega on soovitatav kasutada šampooni või palsamit samaaegselt, kuna see aitab vähendada juuksekarvadele mõjuvat pinget.

Miks on peamassaaž veel kasulik?

  • Parandab juuksekasvu
  • Juuksed muutuvad paksemaks
  • Rahustab ning lõõgastab
  • Parandab hapniku ja glükoosi transporti peapiirkonda
  • Aeglustab juuste väljalangemist ja kiilanemist

Millised on erinevad massaažitüübid ning kuidas seda ise teha?

  1. Naha rullimine – pigistage õrnalt pöialde, nimetissõrmede ja keskmiste sõrmedega kaela nahka ning liikuge üles, tekitades nahaga justkui merelaine, mis liigub üle peanaha.
  2. Voltimine – selle tehnikaga saab nahka rohkem lahtisemaks ning liikuvamaks. Nahk koos sügavamate kudedega tuleks võtta pöialde ning nimetissõrmede vahele ja seejärel tõsta üles, justkui väike mägi. Pea pealt on nahk natukene vähem liikuvam, seega tuleks teha õrnemalt, kui teistest piirkondadest.
  3. Naha keerutamine – sõrmeotstega tuleks keerutades liikuda mööda peanahka. Alustada tuleks kaelast ning liikuda kuni laubani. Selle meetodiga saab naha keskmist ning sügavaimat kihti masseerida ning stimuleerida, suurendades omakorda verevoolu ning juuste kasvu.
  4. Sik-sak liigutused – sõrmeotstega tuleks ühe käega liikuda edasi-tagasi üle pea, alustades kaela juurest ning kuni laubani. Teise käega saab toetada otsaesist, et vähendada kaelalihastele tekkivat pinget. 
  5. Patsutavad liigutused – sõrmeotstega õrnalt patsutamine aitab rahustada ning stimuleerida vereringlust.
  6. Näpistavad liigutused –  kasutades pöidlaid ning nimetissõrmi, tuleks alustada liikumist näpistavate liigutustega pea külgedelt keskele poole korraga mõlemalt poolt, peale mida liikuda edasi kaela juurest üle pea laubani. Õrnalt nahka ning selle aluseid kudesid näpistades saab parandada vereringet, mis omakorda stimuleerib juuksekasvu.


Kui ka sina sooviksid nautida mõnusat ning värskendavat peamassaaži, kuid ei soovi ise vaeva näha, siis broneeri aeg ning tule astu meie salongist läbi!