Pikad ja paksud juuksed on paljude naiste üheks salajaseks unistuseks ja uhkuseks. Kuidas saada juuksed paksemaks? Kahjuks üleöö see võimalik ei ole, kuid küll aga on võimalik muuta visuaalset pilti. Kui uurida iseseisvalt, kuidas saavutada paksud juuksed, jõuab erinevate hooldusvahenditeni. Iga juuksetüüp vajab erinevat lähenemist, mis tähendab ka erinevaid tooteid ehk see, mis toimis näiteks tuttaval, ei pruugi toimida sinu juuste puhul.

Kuidas muuta juuksed paksemaks?

Šampoonid ning palsamid saavad olla üheks viisiks, kuidas toetada juukseid välispidiselt. Kindlasti tasub toetada juuste kasvu ka seespidiselt ehk pöörata tähelepanu enda toidulauale. Kehal on vaja selleks tervislikke rasvu, vitamiine, proteiini ja palju muud. Kui me aga ei omanda toidust kõike vajalikku, on sellisel puhul abiks ka juuksevitamiinid.

Miks juuksed õhenevad?

Osad inimesed sünnivad õhukeste juustega. Peenikesed juuksekarvad võivad olla vägagi heas seisukorras, ent volüümika soengu saavutamine on sellegi poolest peaaegu võimatu. Võib esineda ka seda, et juuksed hakkavad aja jooksul õhemaks muutuma. Sellisel juhul on võimalik taas juukseid paksemaks muuta. Juuste õhenemise põhjuseid võib olla mitmeid – vanus, haigus, allergiad, toitainete ja vitamiinide puudus. Kui juuste hõrenemise põhjus on teada, on võimalik ka olukorda parandada.

Muuda oma harjumusi

Üheks juuste hõrenemise põhjuseks võib olla ajutine juuksehooldustoodete vähendamine ehk spreide, lakkide, vahade jne kasutamise vähendamine. Eriti kahjulikud on juustele kõrged temperatuurid, milleks on fööni, lokitangide ja sirgendajate kasutamine.

Samuti tasuks rohkem aega ning tähelepanu pöörata juuste harjamisele. Regulaarne juuste harjamine on kui peanaha massaaž, mis parandab verevarustust ning seeläbi aitab juustel paksemaks muutuda. Rohkem hapnikku toetab aga peanaha tervist ja juuste kasvamist.