Vana-aasta lõpp on kokkuvõtete tegemise aeg ja ühtlasi uueks aastaks lubaduste andmise aeg. Siin on mõned lubadused, mida sa võiksid oma juuste tervise nimel endale uueks aastaks anda (ja ka neist kinni pidada 😊)

Regulaarne juukseotste lõikus

Regulaarne otste lõikus on oluline, et hoida oma juuksed tervena. Sa ei pea igal juuksurikülastusel soengut muutma, kuid soovitav on külastada juuksurit umbes 8-12 nädala tagant, et eemaldada kahjustunud ja kuivad juukseotsad ja säilitada läbi selle juuste üldine tervis.

Sügavpuhastavad juuksehooldused

Sügavpuhastav pesu salongis ja juuksehooldus aitab eemaldada juustesse kogunenud jääkaine ja rasu ning taastada läbi selle juuste loomulik tasakaal. Kodustest vahenditest lihtsaim on loputada juukseid õinaäädika ja vee seguga, mis aitab juustesse kogunenud jääke eemaldada ja muuta juuksed pehmemaks. Salongihooldustest teeb imet Balmain Hair 5-nädalane juukseid taastav hooldus, mis toidab, niisutab ja tervendab juukseid sulgedes juuksesoomuse e. kutiikuli, mis omakorda aitab säilitada juustes olevat niiskust ja toitained ning kaitseb juukseid kahjulike keskkonnamõjude eest.

Kuumtöötluse vähendamine

Lokid ja sirgendatud juuksed on väga ilusad ja korralikke vahendeid ja madalamat temperatuuri kasutades ei pea sellest loobuma. Samas peaks andma vahepeal juustele ka puhkust ja proovida tasuks ka looduslike stiliseerimisviise nagu õhuga kuivatamine või lõdvalt patsi punutud juus, mis annab samuti huvitava loki tulemuseks.

Piisava vee joomine

Kõik me teame, et vee joomine on oluline üldiselt meie tervisele, kuid piisava vee joomine on väga olulisel kohal ka juuste eest hoolitsemisel. Veega korralikult hüdreeritud keha tagab juuste niiskuse säilimise, vähendades kuivust ja lõhenemist. Püüa juua piisavalt vett iga päev, et toetada juuste tervist seespidiselt.

Tasakaalustatud dieet

Tasakaalustatud dieet, mis hõlmab nii valke, vitamiine kui ka mineraale on oluline osa juuste tervise tagamiseks. Juuste jaoks olulisimad ainet on omega-3 rasvhapped (nt lõhe, chia-seemned), raud (nt spinat, punane liha) ja biotin (nt munad, pähklid). Need toitained toetavad ka juuste kasvu.

Kvaliteetsete juuksehooldustoodete kasutamine

Juuste tervise ja ilu säilitamiseks on oluline kasutada kvaliteetseid juuksehooldustooteid. Vali šampoon ja palsam, mis on just sinu juuksetüübile sobiv ja väldi liigsete kemikaalide kasutamist. Lisa oma rutiini ka juuksemaskid  ja -õlid, et anda veelgi enam niisutust ja toitaineid. Proovi tugevamaks hoolduseks Balmain Hair Overnight Repair Serum, mida võid lisada nii juuksemaskile, kasutada enne kuumtöötlemist või jätta lausa terveks ööseks pähe.